Capital Market Climate Change – Andreessen Horowitz

Kui sul tekib käivitamisel ja praegu koguda raha, siis tõenäoliselt tahtliku jaoks veidi erinev fundraising atmosfääri kui üks te leiate end täna. Sa ilmselt teooria, et hinnangud võivad olla umbes sama, nagu nad olid viimane kord, kui tõstatatud raha. Aga nad kindlasti ei ole. Võibolla on püütud “seeria prõks” või tõenäoliselt oled klient asutuse ja oodata, et siis võiks hinnatakse kasutajad asemel tulu nagu viimane kord. Või äkki oled õnnelik äri ettevõte ja on meeldivalt uimastatakse-seekord.

Nii, keskmine ettevõte on SandP 500 IT indeks $ 10M aastase töötasu oleks väärt $ 210M märtsis 1995 $ 820M märtsis 2002 $ 310M märtsis 2004 $ 155M märtsis viimase aastal. Ja need on suured agentuurid reaalse tulu, nii et mida võite kaaluda, kuidas mitte-avaliku ettevõtte väärtuse võib kõikuda. Kui sa ei ole mingit kujutlusvõimet, aktsepteerib tõsi minu üritus. Juunis 2000, võtsin raha juures $ 820M postituse raha väärtuse. Aasta lõpuks aasta ja vaatamata suurem kui kahekordistada tellimustele, ma ei suutnud raha koguda mis tahes hinnaga sügavaima turgudel ning oli sunnitud võtma agentuuri avalike kell $ 560M postituse raha väärtuse. Asjad muutuvad.

Miks asjad muutuvad? Kuna turg ei ole loogiline; turud on emotsionaalne. Enne kui alustame teed, et olgem tajuda sügavust väljakutse. Esiteks, kui sa ei taju, kuidas märgatavalt fondide atmosfäär võib muutuda, siis pole mingit võimalust, et töötajad oleksid aru saanud. Tegelikult, kui sa oled nagu enamik ettevõtteid, teie juhid ilmselt tähendas oma personali, et oma aktsia hind tõstaks vaid nii kaua, kui sa olid privaatne. Nad võisid ütles midagi naeruväärne nagu: “Tuginedes praeguse hinna soositud laos teie pakkumine on juba väärt $ 5M. “Mis siis, kui hind ei saa kunagi minna.

Nagu kui tüüpiline laos siiralt sama soositud laos. Rumal neid. Selle tulemusena, kui sa tõsta raha allahindlust, teie inimesed tõenäoliselt ei ole lihtsalt närvi, aga võib-olla arvame, et nad valetasid. Pange tähele, et see võib väga hästi on valetanud. Nagu Scooby Doo ütles kord: “Ruh roh. “Kui põletavad raha ja töötab välja raha, sa lähed, et peab neelama oma uhkuse, nägu tõde ja tõsta raha, kuigi see on valus.

Lootes, et raha kogumine kliima muutub, enne kui surevad on halb lähenemine, sest kahanev raha stabiilsuse muudab palju raskem tõsta raha, kui ta juba on, nii et isegi õrn kohalik ilm, oma väljavaateid tuhmimaks. Sa tahad, et teha kindlaks, kuidas peatada verejooksu, kuna see on liiga hilja, et vältida selle algusest. Söömine pask on kohutav, kuid see on palju parem kui enesetapp. Kui te lähete fundraise, siis otsivad nõus võimalust hindamise madalam väärtustamine oma viimases voorus, i. e. , Kartsin alla ringi.

Alla voorud on halb ja vajuta asutajad ebaproportsionaalselt raske, kuid nad ei ole nii halb, kui peatükis. Smart ettevõtjad tahavad asutajad ja töötajad tuleb õigesti mõjutanud post rahastamine, nii et seal võib olla viis taskukohase mõju nii teile ja teie inimesed. Veenduge, et teil otsustada, milline erinevaid asi on tervemad kui peatükk ja olla kindel, et suhelda nii oma olemasolevaid ja teadmisi uusi ostjaid, mida te kahtlustate, on mõistlik. Selles olukorras on parem alustada madala ja saada üks pakkuja, mis võib viia edasi palju ja turu arveldus- hinnaga kui ei ole mingit pakkujatele ja unistus kõrget hinda. Pärast Jumal kaldu, siis õnnestus tõsta oma ringi ja see on maha ümmargune või pettumus voorus saate soovi seletada asju oma asutuses.

Neatest asi, mida teha on öelda reaalsus. Jah, me tegime maha vooru. Jah, see erinevaid imeb. Aga ei, see ei ole tippu valdkonnas. Me võime kindlasti uuesti hinda oma alternatiive. Kui me võtsime liiga palju lahjendamine, saame teha meie uus investor olla kindel, et iga töötaja on endiselt äärmiselt rahaliselt motiveeritud.

Meil ​​on sama selts, mis me olime päeval läinud ja kui sa uskusid, et amet, siis kindlasti peaks mõtlema ajal see üks.